.

.

Хардвер кој Додаток, погоден за носене Цилиндар Безбедност и Сигурност Цилиндар Клипот Комплет Долготрајни Исклучителна Изработка за 435 Бензин Chain Saw

Хардвер кој Додаток, погоден за носене Цилиндар Безбедност и Сигурност Цилиндар Клипот Комплет Долготрајни Исклучителна

евалуација:

DEN 1190.16
Од стока
Во магацинот

Функција : 1.Клипот дијаметар е 41mm, стабилни перформанси, безбедност и сигурност, и може да биде совршено прилагодени на вашиот синџир видов.Ви благодариме за вашето разбирање.Универзална цилиндар клипот собранието додатоци, може да биде соодветен за 435 бензин синџир видов. Совршен синџир видов додатоци, направени од високо-квалитетни материјали, со добра отпорност на абење и услуга живот.Произведени од страна на професионални по-продажбата на фабриката со врвен технологија, компактна структура и висока цврстина. Овие хардверски делови може директно да заменува оштетени делови за подобрување на работа ефикасност на синџирот видов.Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард. Универзална цилиндар клипот собранието додатоци, може да биде соодветен за 435 бензин синџир видов.Овие хардверски делови може директно да заменува оштетени делови за подобрување на работа ефикасност на синџирот видов.6 во Пакет Листа : 1 x Cylinder1 x Piston1 x Цилиндрични Pin1 x Клипот Ring2 x Circlip Забелешка : 1.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Chain Saw Accessory
Cylinder Material:
Die-Cast Aluminum
Piston Material:
Aluminum
Cylindrical Pin Material:
Alloy Steel
Piston Ring Material:
Ductile Iron
Circlip Material:
65Mn
Cylinder Coating:
Porcelain Plating
Application:
For 435 Cylinder Assembly
Piston Diameter:
Approx. 41mm / 1.6in
Package List:
1 x Cylinder :
1 x Piston :
1 x Cylindrical Pin :
1 x Piston Ring :
2 x Circlip  :
1.Please allow 0-1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Додатоци на производи