.

.

Отворено Butyl Лента, Алуминиум Водоотпорен Поправка на Лента, Постојан Leakproof Flex Печат Лента, за Цевки RV Awning Skylights Палубата Греди Греди Покривот Прозорец Запечатување(

Отворено Butyl Лента, Алуминиум Водоотпорен Поправка на Лента, Постојан Leakproof Flex Печат Лента, за Цевки

евалуација:

DEN 959.76
Од стока
Во магацинот

Силна вискозност, извонредна запечатување ефект, ефикасно да се спречи истекување. ✔【Веднаш Течење-доказ】KVISTER отворено Течење Поправка на Лента, надградени алуминиумска фолија маска, подебели и потешки отколку слични производи. ✔【Трајни & Анти-стареењето】Тешки-должност superglue.Не-токсични, анти-ултравиолетови, анти-стареењето.За било какви прашања поврзани со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.✔【Водоотпорен & Висока Температура Отпорни】KVISTER butyl лента, 100% водоотпорни и висока температура отпорни.Никој не може да се обезбеди таков висок квалитет на лента, ова ќе биде вашиот најдобар избор. ✔ 【Совршен По-продажбата на】имаме доверба во квалитетот на нашите butyl лента. ✔【Широко се користи】Погоден за протекување на покрив, прозорци запечатување, awning, gutters, надолу spouts, чамци, лични watercrafts, canoes, надворешна опрема, RV Е & campers, ПВЦ & водоводни цевки, sprinkler системи, врати, ѕидови, шевовите, отвори, воздушни канали, HVAC системи, DIY проекти, итн.На издолжување е 1000%, тоа може да се задржи флексибилност и лепливоста, и е отпорна на стареење, за 30 години.

Детални спецификации

Додатоци на производи