.

.

PETIT BATEAU Бебиња' Срце Украсени со Долги Ракави Памук Bodysuits - 3-Pack СТИЛ A00BC ГОЛЕМИНИ 3-36 МЕСЕЦИ

PETIT BATEAU Бебиња' Срце Украсени со Долги Ракави Памук Bodysuits - 3-Pack СТИЛ A00BC ГОЛЕМИНИ 3-36 МЕСЕЦИ

евалуација:

DEN 1151.76
Од стока
Во магацинот

PETIT BATEAU Кога вашето бебе станува малку поголеми, плик necks го замени wrapover bodysuits.Благодарение на широк отвор, тоа е лесно да се поп на текот на вашето бебе главата без било крцкањето!Пакување од 3 bodysuits во Petit Bateau е исконски rib поврзана.Супер практични се, бидејќи на пликот, вратот и poppers меѓу нозе.Направени од органски памук гарантирано се одгледуваат користење на еко-пријателски техники и слободни од GMOs.PETIT BATEAU Кога вашето бебе станува малку поголеми, плик necks го замени wrapover bodysuits.Благодарение на широк отвор, тоа е лесно да се поп на текот на вашето бебе главата без било крцкањето!Пакување од 3 bodysuits во Petit Bateau е исконски rib поврзана.Супер практични се, бидејќи на пликот, вратот и poppers меѓу нозе.Направени од органски памук гарантирано се одгледуваат користење на еко-пријателски техники и слободни од GMOs.Petit Bateau е намалување на влијанието врз животната средина преку овој памук.Сертифициран производ (OEKO-TEX Стандард 100, CQ 746/3, IFTH), кој го гарантира тоа ќе биде вид на кожата.

Детални спецификации

Додатоци на производи