.

.

CCW Магнетни Ѕид Стигнале Појас Бариера со ABS Случај WMB-220 (15 Нога, Црна и Жолта Појасот и Црна ABS Случај)

CCW Магнетни Ѕид Стигнале Појас Бариера со ABS Случај WMB-220 (15 Нога, Црна и Жолта Појасот и Црна ABS Случај)

евалуација:

DEN 1438.80
Од стока
Во магацинот

Толпата Контрола Склад нуди Стигнале Ремени во 15 нога и 30 нога опции, како и разни случај бои и појас дизајни за сите ваши безбедност и толпата контрола потреби.Совршен за стадиони, јавни спортски настани, паради, ресторани, безбедност бариера за фестивали и повеќе.Случајот се направени од Издржлив ABS за подолг живот.ИЗДРЖЛИВИ : Здрав уште флексибилни појас работи во сите временски услови.ТОЛПАТА КОНТРОЛА СО МАЛА МЕМОРИЈА : CCW магнетни Ѕид стигнале Бариера промовира безбедност и организација, додека елиминирање на потребата за традиционалните stanchions во места бариера tapehere простор е ограничена.ЛЕСНО СОБРАНИЕ : Кавга бесплатна инсталација и магнетни Монтажа, едноставен за употреба, без да се борат да кука на појас со слотот.Одлично за Внатрешна или Надворешна Употреба.МУЛТИ-ЦЕЛ : сопственици на Бизнис се користи ѕид монтирани стигнале појас бариери како нашиов за да ги задржи своите клиенти и на работниците за безбедна, ограничувањето на пристапот од коридори, магацин ходниците, утовар заливи, толпата бариери и други потенцијално опасни средини. (1) Магнетни ѕид стигнале појас бариера.НЕ SNAPBACK : Толпата контрола бариера со стигнале појас се одликува со Анти Snapback дизајн, Напредна бавно retracting појас со систем за сопирање спречува snapback да се ограничи ненамерни повреди и намалена одговорност.

Детални спецификации

Додатоци на производи