.

.

HYS-F10 Мека Антена SMA-Машки Двојна Бенд VHF/UHF 144MHz/430MHz Рачни Шунка Радио Антена за YAESU-апарат vx-1R-апарат vx-2R-апарат vx-3Р-апарат vx-5R-апарат vx-6R-апарат vx-7R Baofeng BF - UV3R

HYS-F10 Мека Антена SMA-Машки Двојна Бенд VHF/UHF 144MHz/430MHz Рачни Шунка Радио Антена за YAESU-апарат vx-1R-апарат

евалуација:

DEN 479.76
Од стока
Во магацинот

Фреквентен Опсег : 144 MHz/430 MHz(2М/70 CM).Стекнат : 2.15 d Bi /Max Моќност : 10 Watts.Конектор Тип : SMA-МАШКИ.Ако не сте сигурни што ви се потребни за Антена конекторот, ве молиме оставете порака.МИНИ Мека Преносни антена.Компатибилен со Две -начин рачни радио : Yaesu : - апарат vx-3Р, - апарат vx-6 R, - апарат vx-7 R, - апарат vx-8 R, - апарат vx-150, FT-60 R, - апарат vx-160, - апарат vx-180, - апарат vx-400, - апарат vx-300.

Детални спецификации

Додатоци на производи