.

.

2 парчиња 0.28 Дигитални Volt Amp Voltmeter Ammeter Метар DC 0-100V 50A Црвена Сина Dual LED Дисплеј Напон Amperage Тековната Метар 2 во 1 Тестер со 50A/75mV Шант

2 парчиња 0.28 Дигитални Volt Amp Voltmeter Ammeter Метар DC 0-100V 50A Црвена Сина Dual LED Дисплеј Напон Amperage

евалуација:

DEN 359.76
Од стока
Во магацинот

【Item Type】0.28" DC 0-100 V 50 A дигитални voltmeter ammeter метри 2 во 1 тестер со тековната шант. 【Црвени и Сини LED Dispaly】Усвојување три 0.28" дигитален LED цевка, црвена + сина двојна напон и струја екранот, автоматски се движат, светла и јасно, погодно за вас за да ја проверите мери резултат. 【Лесно да се Работи】Доаѓаат со 2 x кабли и батерии 1x 75 milli-ohm тековната шант, кои се лесно да се поврзете. 【Функција и Карактеристики】Може да се прикаже напон и струја во исто време во такви мала големина, сите-капак на школката, безбеден, сигурен и dustproof, со обратна врска заштита, висока прецизност, висока сигурност, за high-end апликации. 【Широк Апликации】Може да се широко се применуваат за следење на напон на акумулатор, совладување на напонот на состојба на акумулатор, и мерење на напон, куќа батерии итн.(Ве молиме имајте На ум : шант треба да биде поврзан кога жици, инаку метар ќе биде изгорена.).

Детални спецификации

Додатоци на производи