.

.

ИНА TWC2435 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 1-1/2 ID, 2-3/16 OD, 3/32 Ширина

ИНА TWC2435 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 1-1/2 ID, 2-3/16 OD, 3/32 Ширина

евалуација:

DEN 1084.80
Од стока
Во магацинот

Компанијата, основана во 1946 година, е со седиште во Herzogenaurach, Германија, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) и Германскиот Институт за Normung (DIN) стандарди за обезбедување на квалитет.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Axial имајќи миење за употреба со ИНА ТЦ-серија axial игли валчести лежишта во апликации каде во непосредна близина компоненти не може да послужи како raceways.На raceway е земјата да се приспособат на повисоки брзини и да се обезбеди поголема работи точност од unground raceways.Оваа axial имајќи миење е погоден за употреба во разни апликации, вклучувајќи и машина, инструмент вози шахти, автомобилската волан брзини и спојки, ротари маси, outboard моторни пропелери и апарати за домаќинство.Оваа axial имајќи за миење, служи како raceway површината за влезната собранието е тркалање елементи и може да се користи како домување лоцирање за миење (надворешниот прстен) во центарот за домување или окно лоцирање за миење (внатрешен прстен) во центарот на вратило.Оваа ИНА TW-серија axial ролери имајќи миење е дизајниран за употреба со ИНА ТЦ да ABMA 21.

Детални спецификации

Додатоци на производи