.

.

ИНА TWA3244 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 2 ID, 2-3/4 OD, 1/32 Ширина

ИНА TWA3244 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 2 ID, 2-3/4 OD, 1/32 Ширина

евалуација:

DEN 167.76
Од стока
Во магацинот

На raceway е земјата да се приспособат на повисоки брзини и да се обезбеди поголема работи точност од unground raceways.На Schaeffler Група ИНА бренд произведува возен лежишта, обична лежишта, и линеарни водичи за автомобилската индустрија.Земјата raceway за повисоки брзини и поголем работи точност од unground raceways.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Axial имајќи миење за употреба со ИНА ТЦ-серија axial игли валчести лежишта во апликации каде во непосредна близина компоненти не може да послужи како raceways.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.За миење е направен од мал легури, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и може да се користи на оперативниот температури од -20 степени C до 120 C (-4 степени F до 248 F).Оваа axial имајќи за миење, служи како raceway површината за влезната собранието е тркалање елементи и може да се користи како домување лоцирање за миење (надворешниот прстен) во центарот за домување или окно лоцирање за миење (внатрешен прстен) во центарот на вратило.

Детални спецификации

Додатоци на производи