.

.

ИНА TWA4052 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 2-1/2 ID, 3-1/4 OD, 1/32 Ширина

ИНА TWA4052 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 2-1/2 ID, 3-1/4 OD, 1/32 Ширина

евалуација:

DEN 167.76
Од стока
Во магацинот

Оваа axial имајќи за миење, служи како raceway површината за влезната собранието е тркалање елементи и може да се користи како домување лоцирање за миење (надворешниот прстен) во центарот за домување или окно лоцирање за миење (внатрешен прстен) во центарот на вратило.Земјата raceway за повисоки брзини и поголем работи точност од unground raceways.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.За миење е направен од мал легури, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и може да се користи на оперативниот температури од -20 степени C до 120 C (-4 степени F до 248 F).2–1988 axial игли валчести лежишта во апликации каде во непосредна близина компоненти не може да послужи како raceways.

Детални спецификации

Додатоци на производи