.

.

ИНА TWA1220 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 3/4 ID, 1-1/4 OD, 1/32 Ширина

ИНА TWA1220 Удар Ролери Имајќи Миење, Отворен Крај, Инчен, 3/4 ID, 1-1/4 OD, 1/32 Ширина

евалуација:

DEN 239.76
Од стока
Во магацинот

Axial имајќи миење за употреба со ИНА ТЦ-серија axial игли валчести лежишта во апликации каде во непосредна близина компоненти не може да послужи како raceways.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.2–1988 axial игли валчести лежишта во апликации каде во непосредна близина компоненти не може да послужи како raceways.Оваа axial имајќи миење е погоден за употреба во разни апликации, вклучувајќи и машина, инструмент вози шахти, автомобилската волан брзини и спојки, ротари маси, outboard моторни пропелери и апарати за домаќинство.На raceway е земјата да се приспособат на повисоки брзини и да се обезбеди поголема работи точност од unground raceways.За миење е направен од мал легури, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и може да се користи на оперативниот температури од -20 степени C до 120 C (-4 степени F до 248 F).Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Детални спецификации

Додатоци на производи