.

.

BASSDASH Мажите UPF 50 Перформанси Риболов Кошула Ладење Качулка Кавер-Долг Ракав FS17M

BASSDASH Мажите UPF 50 Перформанси Риболов Кошула Ладење Качулка Кавер-Долг Ракав FS17M

евалуација:

DEN 599.52
Од стока
Во магацинот

84% Полиестер, 16% Spandex.Уверение UPF 50+ ткаенина за максимална заштита од штетните UVA и UVB зраци.Иновативни кавер-дизајн на ракавите вграден во thumbholes се дизајнирани за да се задржи на ракавите во место; Скриени zippered страна џеб за чување на вашите лични предмети како картичка, копче, пари, итн.Mesh панели во двете страни на телото и шапка за зголемена вентилација, влечење влага далеку брзо од кожата и чување ќе се исуши; 4-начин водат ткаенина и пространа raglan ракави за целосен опсег на движење.Совршен за ден на вода и исто така погоден за сите видови на активности на отворено како риболов, пешачење, велосипедизам, kayaking и повеќе.Bassdash Мажите UPF 50 Перформанси Риболов Кошула Ладење Качулка Кавер-Долг Ракав FS17 M Боја : Каролина / Сино Кавер - | Големина : Мали Промоции може да се разликуваат во зависност од бојата/големина.

Детални спецификации

Додатоци на производи